Cezaevinde Pankreas Kanseri Olan Gazeteci Mevlüt Öztaş’ın Kızı, Babasına Bir An Önce Yardım Edilmesi İçin Yetkililere Sesleniyor

Cezaevinde Pankreas Kanseri Olan Gazeteci Mevlüt Öztaş’ın Kızı, Babasına Bir An Önce Yardım Edilmesi İçin Yetkililere Sesleniyor

Haziran 2, 2020 0 Yazar: Adanalı Admin
Paylaş

Yaklaşık 2,5 yıldır Afyonkarahisar cezaevinde olan gazeteci Mevlüt Öztaş, kanser hastalığına yakalandı.

KHK ile kapatılan Cihan Haber Ajansı Uşak muhabirliğini yapan Öztaş, yapılan tüm başvurulara rağmen tahliye edilmezken ailesiyle de görüşmesine izin verilmiyor.

Cezaevinde Pankreas kanserine yakalanan gazeteci Mevlüt Öztaş’ın kızı Büra Öztaş, KHK TV’ye babasının son durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Berna Kavaklı’ya konuşan Büşra Öztaş, “Mahkûmiyet şartları, koronavirüs tedbirleri, kanser… Hepsi bizi çok yıprattı. Babamıza yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. İnsanlardan bizi anlamalarını, empati yapmalarını, bize yardımcı olmalarını, bu zor günlerde babamızın yanında olmak istiyoruz” dedi.

“Babam Bir Çok Hastalıkla Mücadele Ediyor”

Babasının 2018 Şubat ayından bu yana cezaevinde olduğunu hatırlatan Öztaş “Babam cezaevinde ve birçok hastalıkla mücadele ediyor. Astım hastalığı ilerledi, yüksek tansiyon ve böbrek yetmezliği çıktı, cezaevinde iken safra kesesi ve kasık fıtığı ameliyatları oldu. Safra kesesi ameliyatı olduğunu 3 hafta sonra telefon görüşünde kendisinden öğrendik.

Cezaevi yönetimi ameliyat olduğuna dair bize bilgi vermedi” diye konuştu. Şartlı tahliyesi için daha önce de müracaatları olduğunu; ancak kabul edilmediğini belirten Büşra Öztaş, “Babam hastalıklarını bizden hep gizledi, hepsini mahkemede öğrendik” diyerek babasına bir an önce yardım edilmesi için yetkililere  çağrıda bulundu.