KHK Akademi’de Haftanın Konuğu, AKP Kurucularından Fatma Bostan Ünsal

KHK Akademi’de Haftanın Konuğu, AKP Kurucularından Fatma Bostan Ünsal

Haziran 10, 2020 0 Yazar: Adanalı Admin
Paylaş

10 Haziran Çarşamba akşamı saat 21.00’da 6. düzenleyeceğimiz
KHK Akademi’ye herkesi bekliyoruz. YouTube linki ana hesaptan 20.55’te paylaşılacaktır.

KHK Akademinin Amaç, Yöntem ve Hedefleri

Amaç

KHK Akademi, OHAL ve KHK rejimi ile mağdur edilen ve ötekileştirilen, Türkiye’nin değer ve lokomotif takımı olan KHK’lıların geleceğe umut ile bakması, platformlardaki farklılıklardan elde edilen kazanımların bütün illere ve bireylere yayılması için bir eğitim takvimi başlattı.

Yöntem


Kendi alanında uzman akademisyenler tarafından KHK Akademi YouTube kanalı üzerinden  interaktif, kazanımları olan toplantılar tertipleniyor. Her hafta Çarşamba günü saat 21:00 ile 23:00 arası etkileşimli sunumlar yapılıyor. Akademi iki oturum şeklinde tertiplenmekte; Konuğun 30 dakikalık sunumu sonrasında, soru-cevap olarak devam etmektedir.

Hedef


Akademik takvimi sonrasında her bireyin insan hakları, bir arada yaşama kültürü, empati, ötekini anlama, KHK’lıların sorunlarına çözüm arama gibi temel konularda kazanımlar ve beceriler elde etmesi hedeflenmektedir.

Haftanın Konusu
– İnsan hakları ülkemizde neden kurumsallaşamıyor?

– KHK soykırım uygulamaları ile nasıl baş edebiliriz?

– İnanç ve düşünce özgünlüğü nasıl olur?

Bu Haftanın Konuğu, AKP kurucularından Siyaset Bilimci Fatma Bostan Ünsal Kimdir?

Bu haftaki konuğumuz, AKP kurucularından Siyaset Bilimci Aktivist ve Araştırmacı Fatma Bostan Ünsal;   Ocak 2016’da “Barış için Akademisyenler”in imzaya açtığı  “Bu Suça Ortak Olmayacağız”  başlıklı bildiriyi imzalayan, Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi iken 01.09.2016 tarihli KHK ile görevinden ihraç edilen, bu dönemin mağdurları, bizlerin eski Türkiye’nin tartışmalı konusu inanç özgürlüğü ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle özellikle 28 şubat sürecinde de mücadele etmiş olan Ünsal sizlerle.

Verimli bir söyleşi olması temennisi ile.

YouTube Kanalımıza ⤵️abone olmayı unutmayın lütfen.