KHK’lı Platformları Birliğin’den Gergerlioğlu’na Destek: ‘Hukuksuz Kararlarınızı Tanımıyoruz!’

KHK’lı Platformları Birliğin’den Gergerlioğlu’na Destek: ‘Hukuksuz Kararlarınızı Tanımıyoruz!’

Mart 21, 2021 0 Yazar: Adanalı Admin
Paylaş

Hukuk ve demokrasi tarihimiz için kara bir gün daha. İnsan Hakları savunucusu Mv Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu 21.03.2021 pazar günü ( bugün ) sabah namazı için abdest aldığı sırada gözaltına alındı. Ve ülkemiz Newroz sabahına halkın iradesine yapılan baskınla uyandı. Millet iradesinin tecelligahı olan meclise polisi sokarak halkın iradesi yok sayıldı.90 lı yılların hafızalardaki kara tablosu bir kez daha sahneye koyuldu.


Newroz gibi umudun ve direnişin simgesi olan bir günde milyonların desteği arkasında olan bir insan hakları savunucusu ve aslında halk iradesi gözaltına alındı.

Her defasında millet iradesini ağızlarına sakız yapanların samimiyeti bu sabah itibariyle bir kez daha yerle bir olmuştur. 28 şubatın getirdiği iklimden faydalanarak iktidar olanlar , o dönemde başörtüsü serbestisini savunan milletvekilini bugün yaka paça gözaltına alarak geçmişte iktidara gelmek için söylediği bütün manevi söylemlerindeki değerlerinde üstüne basmıştır. Bir kez daha görülmüştür ki dini duyguları kullanarak iktidar olanlar dini değerleri kitleleri susturmak için kullanmakta ve para ve iktidarları için din dahil tüm değerleri ayaklar altına almaktadır.

Mağdurun kimliğine bakmadan savunan vekilimiz bugün iktidarın insan hakları konusundaki akıl almaz vicadana sığmaz ihalallerini öne çıkarıp ülke ve dünaya gündemine taşıdığından dolayı hapsedilmek sesi kısılmak istenmektedir. Hukuksuzluk adına ne varsa bugün hepsi sergilenmektedir.
Her fırsatta kral çıplak diyen Gergerlioğlu şahsında iktidar, kendi gerçekliğini gösteren muhalefete gözdağı vermek istemekte ve toplumsal muhalefeti sindirmeye çalışmaktadır.


Ancak haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik, eşitsizlik devam ettiği sürece Gergerlioğlu gibi kral çıplak demeye devam eden milyonlar olacaktır.
Hala yayında olan bir haberin linkini paylaştığından dolayı hukuk tarihinde görülmemiş bir hızla yapılan yargılama neticesinde partileri kapatılmaktan bir oyla kurtulan iktidar vekillerinin bakışları arasında Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir yazısınin önünde, milletin seçtiği vekil , yargı eliyle meclise rağmen vekilliği düşürülmüştür. Gergerlioğlu bu kararı bir “hukuk cinayeti” olarak tanımlamış ve kararı tanımadığını deklare ederek TBMM içinde Adalet Nöbetine başlamıştır. Adalet Nöbetinin 5. Gününde gözaltına alınmış ve Meclisten zorla çıkarılmıştır.


Bizler KHK’lıla Platformları Birliği olarak halkın iradesine yapılan bu keyfi uygulamayı kabul etmiyoruz. Vekilimizin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz ve barış, demokrasi, adalet talebini tutuklayamazsınız diyoruz.

Gergerlioğlu’nun mücadele bayrağını yere düşürmeyecek bıraktığı yerden mücadeleye devam edecek ve daha yukarılara taşıyacağız.
Newrozun direniş ruhunu kuşanacak Zalim de haklarını kaybedene kadar Demirtaş ve Kavala’lar olacağız.
Emek, demokrasi barış ve adalet mücadesinde bedel ödeyen Gergerlioğlu’na yapılan hukuksuzluğa karşı tüm demokrasi bileşenlerini tepki göstermeye halkın iradesine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

KHK’lı Platformları Birliği