KHK’lı Platformları Birliği’nden, “Halk İradesine ve Demokrasiye Saygı Duyuyoruz.” Mesajı

KHK’lı Platformları Birliği’nden, “Halk İradesine ve Demokrasiye Saygı Duyuyoruz.” Mesajı

Ekim 4, 2020 0 Yazar: Adanalı Admin
Paylaş

Son zamanlarda ülke genelinde Halkların Demokratik Partisi’ne  (HDP) yapılan   ‘Kobanê’ operasyonunda  çok sayıda gözaltı yaşanması ve HDP’nin önde gelen isimlerinden Ayhan Bilgen’in de aralarında olduğu 17 siyasetçi tutuklanmasının ardından KHK’lı Platformları Birliği’nden çok sayıda ilde “Halk İradesine ve Demokrasiye Saygı Duyuyoruz.” Mesajı içeren dayanışma ziyaretleri gerçekleştirildi.

Otuzdan fazla ilde bir araya gelerek emek ve dayanışma mücadelesi  gösteren KHK’lı Platformları,  HDP’ye yaptıkları ziyaretler sonrasında genel olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Halk iradesine ve demokrasiye saygı duyuyoruz. Karşılıklı KHK / OHAL ve yaşanan hukuksuzluk üzerine konuştuk” şeklinde ifade edildi.

Ziyarette Diyanet İşleri’nden, TSK’dan, İçişleri Bakanlığından, MEB’den ve daha pek çok kamu kurumundan ihraç edilen  KHK’lıların olduğu gruplar, kendilerine uygulanan hukuksuzluğu anlattı. Yaşanan hukuksuzluğa karşı tüm muhalif güçlerin birlikte emek, barış ve demokrasi etrafında birleşerek ortak mücadele etmesi  gerektiği konuşuldu.

İşte “Halk İradesine ve Demokrasiye Saygı Duyuyoruz.” Mesajı  Veren İllerden Bazıları

ADANA

ADIYAMAN

ANKARA

BURSA

DİYARBAKIR

ESKİŞEHİR

İSTANBUL

SAMSUN

KONYA

ŞANLIURFA

VAN