Ortak Mücadele Zorunlu Hale Gelmiştir

Paylaş

Eskişehir KHK Platformu ve Yaşam Bellek Özgürlük Derneği temsilcileri dün HDP Eskişehir İl Örgütünü ziyaret ettiler. Ziyaretçi kurum temsilcilerini HDP Eskişehir İl Eşbaşkanı Şükriye Ercan ve bazı il / ilçe yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Sohbet havasında geçen ziyarette, ülke genelinde yaşanan sorunlar, AKP-MHP ittifakının ve tek adam rejiminin antidemokratik uygulamaları konuşuldu.

Eskişehir KHK Platformu ve Yaşam Bellek Özgürlük Derneği temsilcileri işlerinden ihraç edilenlerin yaşadığı ekonomik, sosyal ve psikolojik sorunları farklı yaşam deneyimleriyle paylaştılar. Ayrıca insan hakları savunucularına ve kurumlarına yönelik baskılardan bahsettiler. AKP-MHP Bloğunun HDP’yi en ciddi siyasi rakip gördüğünü; bu nedenle güvenlik politikaları ile yoğun baskı uyguladığını; bunun farkında olduklarını; HDP kapatılsın kampanyasının da devreye sokulduğunu, HDP’nin ülkenin bugünü ve geleceği önemli olduğunu söylediler.

Eşbaşkan Şükriye Ercan ise yaptığı değerlendirmelerde özetle şunları söyledi:

“Bu ülkede ve Eskişehir’de HDP’nin var olması önemlidir; vicdanının sesini dinleyen herkesin HDP’nin yanında olması gerekir; çünkü HDP bu ülkenin vicdanıdır. Onlar dini kullanıyorlar, dini kullanarak bizleri bölmeye çalışıyorlar. Bize hain, terörist dediler her şeyi kendileri yaptılar. AKP, HDP’nin Meclisten çekilmesini istiyor, biz politikayı halkımızla birlikte yapıyoruz, halkımız ne derse biz onu yaparız. Bir sonraki seçime de daha fazla temsil hakkı kazanmak için çalışırız. Ülkemizde yaşanan sorunların çözümü; adaletsizliklerin giderilmesi ve tek adam rejiminin sona ermesi için tüm ezilenler, haksızlığa uğrayanlar, yok sayılanlar, aydınlar ve sanatçılar bir arada olmalıdır. Mücadele asgari bir programla ortaklaştırılmalıdır. Ortak mücadele zorunlu hale gelmiştir.”

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir