KEYFİ UYGULAMALAR İÇERDE DE DEVAM EDİYOR!

Paylaş

Okurlarımızdan biri olan, Abdullah Cenk Bey’den aldığımız elektronik mektubu  “Sizden Gelenler” sayfasında aynen aktarıyoruz:

 “Ben Abdullah Cenk, sesimi duyurmama yardımcı olursanız çok sevinirim. Keyfi uygulamalar tutuklandıktan sonra bile maalesef devam ediyor. Babam Hamza Cenk,  53 yaşında, ankesörlü telefon gerekçe gösterilerek 7.5 yıl ceza aldı. Ve yaklaşık iki yıldır Silivri 1 nolu Cezaevinde yatıyor. En son14 Şubat 2020 tarihinde, babamı görüşe gittim. Gittiğimde babam bana mahkûmların en doğal hakkı olan spor yasağından bahsetti. Ben de sizlere aynen aktarıyorum. Babam ve babam gibi malum davalardan yatan mahkûmların,  spor yapmasının engellendiğini söyleyen babam şöyle devam etti. “Şimdiye kadar spor yapabiliyorduk, basketbol, voleybol oynamamıza izin veriliyordu; ancak yaklaşık 1 aydır,  yeni atanan cezaevi müdürü geldikten sonra resmi bir yasak ve gerekçe olmadan artık spor bile yapamıyoruz. Gardiyanlara sorduğumuzda ise,  bizlere yeni müdürün kesin talimatı olduğunu ve bundan sonra spor yapılmayacağını söylediler.”dedi

Ve dahası… Babam, müebbet yiyen askeri öğrencilerden barfiks çektiği için savunma istendiğini,  gardiyanların “Hayırdır, niye spor yapıyorsunuz, bir yere mi gideceksiniz?” dediğini ve onlarında yaklaşık bir aydır spor yapma haklarının keyfi bir şekilde ellerinden alınmış durumda olduğunu söyledi. Tüm bu keyfi hukuksuzlukları buradan sizlere duyurmak istiyoruz. Lütfen sesimize kulak verin!”.

Biz de okurumuzun mektubunu buradan siz sevgili okuyucularımıza duyurmak istiyor ve artık  “bu hukuksuzluklar son bulsun” diyoruz!

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir